Будьте обережні: на Вінниччині з 15 жовтня відновлюють штучне регулювання кількості лисиць

person access_time11.10.2023 15:36 categoryЗагальні новини
Відповідно до рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій обласній військовій адміністрації від 16.08.2023 року посилюються заходи з профілактики захворювання тварин на сказ. Вирішено створити бригади з відстрілу лисиці червоної, за виключенням земель лісового фонду, та провести заходи зі зменшення чисельності лисиці до встановлених норм 0,5-1 гол. на 1000 га угідь.
Відстріл розпочнуть з 15 жовтня. Добутих лисів направлятимуть до місцевих установ ветеринарної медицини для дослідження на сказ.
Адже, як показує аналіз результатів епізоотичних розслідувань випадків сказу, у 100 відсотків продуктивних і у 50 відсотків домашніх тварин зараження відбулося при контактуванні із лисами.
Упродовж останнього десятиліття в Україні реєстрували рекордну захворюваність тварин на сказ. Традиційно їх було найбільше у Вінницькій, Харківській, Черкаській, Кіровоградській областях. А з початком широкомасштабної війни стало ще гірше. Адже у зв’язку з воєнним станом полювання заборонено, а з ним – і штучне регулювання шкідливих хижаків та бродячих тварин.
Основним небезпечним переносником сказу є червона лисиця. На Вінниччині руді хижачки почали вільно заходити у населені пункти! Особливо страждають мешканці, чиї садиби знаходяться на околицях, поряд із лісом, полем, лісосмугами, порожніми будинками. Лисиці завдають чималої шкоди. У тварини, хворої на сказ, вражається центральна нервова система, поведінка змінюється і з’являються дуже характерні ознаки: боязнь світла, наступають спазми гортані, у результаті чого тварина не може напитися води, активне слиновиділення, агресивність.
Сказ - це небезпечне інфекційне захворювання, яке передається через укуси та ослинення і у разі відсутності лікування у найкоротші терміни призводить до 100-відсоткової смерті.
Лісівники Вінниччини закликають жителів області бути обережними! Не забувайте, що відвідування лісу заборонено!