День Злуки УНР і ЗУНР та перший «Закон про ліси» в Українській Народній Республіці – ровесники!

personАвтор:  пресслужба
access_time22.01.2024 10:14 categoryЗагальні новини
 
 
22 січня – 105-а річниця Дня Соборності України. 22 січня 1919 року – визначний, пам’ятний день в історії України, коли було ухвалено Акт Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Тоді сформувалася єдина соборна Українська держава.
Січень 1919 року закарбувався в історії ще однією значимою подією: 10 січня в Києві було прийнято «Закон про ліси» в Українській Народній Республіці. Цей вагомий крок був продуманий, вкрай необхідний, спрямований на відродження і збереження лісових багатств України. 
Сто п’ять років тому Вінниця стала тимчасовою столицею УНР. Саме на виконання «Закону про ліси» урядом УНР вже у Вінниці було утворено інституцію Подільського губернського лісничого на підставі "Тимчасового Закону про Губерніяльних та Повітових лісничих", затвердженого Директорією Української Народної Республіки 14 лютого 1919 року.
З 1917 року це був перший законно діючий орган влади, який займався лісовим господарством на підпорядкованій території.
Саме ці закони, що переймались долею та збереженням лісів України, дали початок установі, правонаступниками якої було обласне управління лісового та мисливського господарства і є на даний час Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства.
З початком розвитку цукрової галузі, спиртоваріння на території нинішніх Вінницької, Кіровоградської, Черкаської областей проходила масова, ніким не контрольована, вирубка лісів. Звільнені площі не заліснювалися. Ліси масово вирубувалися також для розширення площ під посіви сільськогосподарських культур, зокрема цукрового буряка. 
На початок Першої світової війни було вирубано близько половини тієї площі лісів, що була зафіксована в 1820 році. Перша світова війна, жовтневий більшовицький переворт 1917 року, громадянська війна були другим періодом масової вирубки лісів. Під час окупації України фашистами в період Другої світової війни масово вирубувалися ліси для потреб армії ворога. Нині великої шкоди лісам України завдає російський окупант, який розпочав 24 лютого 2022 року війну проти незалежної України. 
Тому у лісівників Вінниччини, Кіровоградщини, Черкащини, які сумлінно та старанно плекають та охороняють ліси, попереду багато відповідальної роботи – відродження лісів України, знищених російськими терористами.