Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства організувало на Вінниччині, Кіровоградщині, Черкащині обліки пернатої мисливської дичини.
Користувачі мисливських угідь Вінницької, Кіровоградської, Черкаської областей протягом липня проводили облікові роботи. Для об’єктивного відображення результатів обліку чисельності мисливських водоплавних птахів було залучено спеціалістів Державної екологічної інспекції, а також представників громадськості.
Дичина вже «стала на крило». Тому найкраще рахувати птахів у години ранкової та вечірньої зорі, коли пернаті в пошуках харчів виходять зі своїх місць відпочинку та сховищ на більш відкриті місця. Фахівці застосовують певні методики виявлення і підрахунку середньої чисельності того чи іншого виду пернатих.
Обстеження польових та водно-болотних угідь користувачами мисливських угідь трьох областей показують, що в центрально-західному регіоні збільшується кількість пернатої дичини. В першу чергу це пов’язано з різким потеплінням (водоплаваючі залишаються на зиму в наших місцях) та воєнним станом (птахи змушені мігрувати на більш спокійні території).