Лісівники Вінниччини підвищують ефективність ведення мисливського господарства

personАвтор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
access_time05.09.2020 17:37 categoryЗагальні новини
Мисливське господарство – невід’ємна частина лісового господаства. Тому лісівники Вінниччини активно його розвивають та охороняють. Збільшують видову чисельність фауни, здійснюють комплекс біотехнічних заходів, активно борються з браконьєрством, виховують у мисливців культуру полювання, демонструють позитивну динаміку ведення мисливського господарства. У 2020 році встановлена наступна чисельність мисливських тварин: 217 голів оленя європейського, 701 – оленя плямистого, 10 лосів, 101 зубр європейський, козулі 7874 голів, 1404 голови кабана, 45327 - зайців-русаків та ін.
Мисливське господарство вимагає значних витрат. А держава лісове господарство не фінансує. Самоокупним мисливське господарство є лише на окремих підприємствах. В інших - витрати на охорону та відтворення мисливської фауни більші, ніж надходження від мисливськогосподарської діяльності. 
Цього року з початку сезону полювання (у травні) лісгоспами реалізовано ліцензій на полювання на загальну суму понад 264 тис. грн. Наразі триває сезон полювання на пернату дичину та копитних.
Серйозною проблемою є браконьєрство та низька культура полювання. Єгерська служба та державна лісова охорона підприємств лісового господарства ведуть постійну боротьбу з порушниками правил полювання. З початку 2020 року проведено 470 рейдів, у яких задіяно 1261 людина. У ході рейдів у зв’язку з виявленими порушеннями правил полювання складено 148 протоколів. На порушників накладено  штрафів на суму майже 42 тис. грн. А ще учасниками рейдів у вінницьких лісах знайдено і знято 137 мисливських петель, жахливого знаряддя вбивства для тварин!
Щільність мисливських тварин має бути оптимальною. Як і щільність так званих шкідливих хижаків. Адже коли їх забагато, зменшується кількість інших видів, хижаки нападають і на свійських тварин, а також вони є переносниками небезпечної інфекційної хвороби – сказу. Тому їхня чисельність контролюється згідно санітарно-ветеринарних норм і здійснюється постійний моніторинг працівниками державної лісової охорони та єгерськими службами держпідприємств ВОУЛМГ.
Так, з початку року добуто 5 вовків, 6 шакалів, 531 бродяча собака, 150 котів, 163 ворони сірі. Зберігається тенденція до зависокої щільності лисиць, яких з початку року добуто 494 голови. Найбільше – у Козятинському та Гайсинському районах.
На даний момент у лісгоспах Вінниччини триває заготівля кормів для зимової підгодівлі диких тварин, облаштування годівниць, підгодівельних майданчиків, солонців.