Мінсмуга - бар'єр, що захисить ліс від вогню

person access_time23.09.2023 22:55 categoryЗагальні новини

Лісівники продовжують облаштовувати мінсмуги для захисту лісів від пожеж. Адже небезпека займання лісових масивів не минула, хоч літо і завершилося.
Мінералізована смуга – це своєрідний протипожежний бар’єр, який створюють з допомогою техніки, механізованим способом. Тобто її розорює трактор. Органічний матеріал, який може займатись (трава, листя), присипається мінеральним шаром ґрунту. Тому мінсмуга виконує роль своєрідної перепони, коли вогняна стихія, підсилена вітром, прямує в бік лісу. Приміром, у полі горить суха трава, а свіжозорана смуга й зупиняє його на шляху до лісу.
Часто мінсмуги облаштовують на території захисних насаджень, адже, як правило, нові ліси – це колишні пустирі, крутосхили, де саме багато трав’янистої рослинності. Також мінсмуги створюють вздовж автомобільних шляхів, на межі лісу та сільгоспугідь, навколо рекреаційних зон.
На території Вінницької, Кіровоградскої, Черкаської областей діє заборона відвідування лісу відповідно до наказів обласних військових адміністрацій (заборона населенню відвідувати ліси, заборона в’їзду до лісів транспортних засобів й іншої самохідної техніки).
Пам'ятайте, що більшість лісових пожеж вникає внаслідок необережних дій або недбалості, легковажності людини. Восени – через спалювання сміття, пожнивних решток (стерні) на полях, городах, опалого листя в садах, сухостою. Вітер та суха тепла погода сприяють поширенню вогню на лісові масиви.
Підпали в час війни кваліфікуються як диверсії, що приносять велику шкоду державі і сприяють ворогові. А порушників-паліїв чекає не тільки адміністративна, а й кримінальна відповідальність!