На Вінниччині з 5 листопада відновлено штучне регулювання кількості лисиць: вже добуто 101 голову

person access_time06.11.2023 16:02 categoryЗагальні новини
Відповідно до рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при обласній військовій адміністрації від 16.08.2023 року на Вінниччині посилено заходи з профілактики захворювання тварин на сказ.
5 листопада 41 бригада з відстрілу лисиці червоної, отримавши дозволи на регулювання лисиці, розпочала заходи зі зменшення чисельності лисиці до встановлених норм: 0,5-1 гол. на 1000 га угідь.
Добутих лисів направлено до місцевих установ ветеринарної медицини для дослідження на сказ.
Контроль за роботою бригад з відстрілу лисиць здійснюють 20 рейдових груп, до складу яких ввійшли відповідальні працівники Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, працівники державної лісової охорони філій ДП «Ліси України», Головних управлінь Національної поліції та Держпродспоживслужби у Вінницькій області, Державної екологічної інспекції у Вінницькій області.
Рейдові групи виявили 4 випадки порушення правил полювання, не пов’язані з відстрілом лисиць. На порушників правил складено 4 протоколи.
Нагадуємо, як показує аналіз результатів епізоотичних розслідувань випадків сказу, у 100 відсотків продуктивних і у 50 відсотків домашніх тварин зараження відбулося при контактуванні саме з лисами.
На Вінниччині руді хижачки почали вільно заходити у населені пункти! Особливо страждають мешканці, чиї садиби знаходяться на околицях, поряд із лісом, полем, лісосмугами, порожніми будинками. Лисиці завдають чималої шкоди.
Лісівники Вінниччини закликають жителів області бути обережними! Не забувайте, що відвідування лісу заборонено!
Памятайте: у тварини, хворої на сказ, вражається центральна нервова система. Змінюється поведінка тварини. З’являються дуже характерні ознаки: боязнь світла, спазми гортані, активне слиновиділення, агресивність.
Сказ - це небезпечне інфекційне захворювання, яке передається через укуси та ослинення і у разі відсутності лікування у найкоротші терміни призводить до 100-відсоткової смерті.
Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства