Не сміти у лісі

person access_time28.09.2023 22:50 categoryЗагальні новини

Найчастіше сміття до лісу звозять мешканці прилеглих до лісових масивів сіл та містечок, залишають відпочивальники, недобросовісні пасажири викидають з автівок сміття на узбіччя доріг, під ліс, у лісосмуги. І наприкінці "зеленого" сезону багато лісових масивів просто завалені відходами людської життєдіяльності...
Засмічення лісу – це злочин. Законодавство передбачає покарання за засмічення лісу. Згідно із ст. 73 Засмічення лісів відходами Кодексу України про адміністративні правопорушення, це порушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти п’яти (425 грн.) до п’ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Не засмічуйте природу побутовим сміттям синтетичного походження (пластиком), збережіть від сміття ліси, узлісся, галявини. Сьогодні проблема засміченості у природі на фоні низької природоохоронної свідомості громадян стає ще гострішою, адже такі сміттєзвалища можуть загорітися. У результаті чого у повітря виділяється багато шкідливих хімічних сполук, у тому числі токсичні речовини (солі заліза, свинцю, цинку, ртуть та пестициди, розчини та фарбники). Крім того, підпал стихійних сміттєзвилищ загрожує виникненню лісових пожеж.
Несанкціоновані сміттєзвалища на території лісових масивів забруднюють повітря і воду. Сміття неорганічного походження - це вбивча шкода для диких звірів, птахів. Пластикова та поліетиленова продукція або не розкладається зовсім, або розкладеться через сотні років.