З початком широкомасштабної війни на території України полювання заборонено, а з ним і штучне регулювання (відстріл) лисиць та інших шкідливих хижаків.Лисиця є основним переносником вірусу сказу. Їхня чисельність давно збільшилася, рудохвості без остраху заходять до населених пунктів. Фахівці називають кілька причин цього явища: зменшення кормової бази у природному середовищі (багато мишей та інших гризунів гинуть від отрутохімікатів, які застосовують фермери на полях), значна частина будівель у сільській місцевості давно спорожніла, куди й заселяються лисиці. Ну, і звісно, збільшилася їхня кількість після заборони полювання. За даними Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, у 2022 році в мисливських угіддях Вінницької області нараховувалося 3551 голова. А вже у 2023 році (коли полювання не проводилося) їхня чисельність суттєво збільшилася - 5167 голів. Нині на 1 на угідь їхня щільність становить 2.5 голови при визначених нормах 0.5-1 голова. Тобто норма перевищена в кілька разів.На Вінниччині з початку року сказ лабораторно підтверджений у 78 тварин, що у 2.5 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року...Навесні цього року проводилася масова кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин з метою профілактики захворювання на сказ серед диких тварин. Розповсюджувалися приманки з вакциною шляхом наземного розподілу на узліссях, узбіччі доріг, біля сільськогосподарських угідь, в лісах, на берегах річок, на перехрестях доріг, у місцях проживання диких м’ясоїдних тварин.Приманка з вакциною (має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна) є безпечною для людей і тварин.Ця процедура є досить ефективною, адже працівники лісового господарства знають, де найбільша чисельність лисиць.Також у жовтні на Вінниччині відновлять штучне регулювання хижаків (відстріл) - за рішеннями протиепізоотичної комісії при обласній військовій адміністрації.Сказ на сто відсотків призводить до летальних випадків, якщо не провести курс щеплення відповідною вакциною. Зокрема, нещодавно житель Вінниччини помер через вірус сказу, переданий укусом домашньої тварини.Заразитися людина може через укус, подряпину, пошкодження шкіри, ослинення від інфікованої тварини. Тому власникам домашніх тварин варто подбати про імунізацію улюбленців.
З початком широкомасштабної війни на території України полювання заборонено, а з ним і штучне регулювання (відстріл) лисиць та інших шкідливих хижаків.
Лисиця є основним переносником вірусу сказу. Їхня чисельність давно збільшилася, рудохвості без остраху заходять до населених пунктів. Фахівці називають кілька причин цього явища: зменшення кормової бази у природному середовищі (багато мишей та інших гризунів гинуть від отрутохімікатів, які застосовують фермери на полях), значна частина будівель у сільській місцевості давно спорожніла, куди й заселяються лисиці. Ну, і звісно, збільшилася їхня кількість після заборони полювання.
За даними Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, у 2022 році в мисливських угіддях Вінницької області нараховувалося 3551 голова. А вже у 2023 році (коли полювання не проводилося) їхня чисельність суттєво збільшилася - 5167 голів. Нині на 1 на угідь їхня щільність становить 2.5 голови при визначених нормах 0.5-1 голова. Тобто норма перевищена в кілька разів.
На Вінниччині з початку року сказ лабораторно підтверджений у 78 тварин, що у 2.5 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року...
Навесні цього року проводилася масова кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин з метою профілактики захворювання на сказ серед диких тварин. Розповсюджувалися приманки з вакциною шляхом наземного розподілу на узліссях, узбіччі доріг, біля сільськогосподарських угідь, в лісах, на берегах річок, на перехрестях доріг, у місцях проживання диких м’ясоїдних тварин.
Приманка з вакциною (має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна) є безпечною для людей і тварин.
Ця процедура є досить ефективною, адже працівники лісового господарства знають, де найбільша чисельність лисиць.
Також у жовтні на Вінниччині відновлять штучне регулювання хижаків (відстріл) - за рішеннями протиепізоотичної комісії при обласній військовій адміністрації.
Сказ на сто відсотків призводить до летальних випадків, якщо не провести курс щеплення відповідною вакциною. Зокрема, нещодавно житель Вінниччини помер через вірус сказу, переданий укусом домашньої тварини.
Заразитися людина може через укус, подряпину, пошкодження шкіри, ослинення від інфікованої тварини. Тому власникам домашніх тварин варто подбати про імунізацію улюбленців.