Сергій Перов: «Збільшення лісистості Вінницької, Кіровоградської, Черкаської областей – надважливе державне завдання!»

personАвтор:  ЦЗМУЛМГ
access_time20.06.2023 18:32 categoryЗагальні новини
Сергій Перов, начальник Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, яке забезпечує державний контроль за веденням лісового та мисливського господарства на територіях Вінницької, Кіровоградської та Черкаської областей, взяв участь у нараді, яку провів перший заступник начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Павло Конопко. На нараді розглянуто питання ідентифікації самозаліснених ділянок та вжиття заходів із забезпечення ведення лісового господарства на таких ділянках. Нарада проходила за участі керівників структурних підрозділів ОВА, органів місцевого самоврядування Кіровоградщини, Головного управління Держгеокадастру в області та Центрального лісового офісу ДП "Ліси України".
Павло Конопко підкреслив:
- З початку року в рамках виконання програми Президента України "Зелена країна" філіями ДП "Ліси України" в області створено лісові культури на площі майже 100 га. В результаті було висаджено 500 тисяч штук дерев головних лісоутворюючих порід.
У свою чергу, зволікання з виявленням та віднесенням земельних ділянок до самозаліснених призводить до знищення самосійних природних лісів. А це шкодить не лише екосистемі області, а й зменшує темпи заліснення Кіровоградщини. Тому метою нашої спільної наради є напрацювання алгоритмів дій стосовно виявлення самозаліснених земельних ділянок, вирішення питання щодо їх передачі до системи лісового господарства України, визначення ділянок, придатних для створення нових лісів.
Сергій Перов зауважив:
- Є два шляхи збільшення лісистості області. Перший, це виділення земель для створення нових лісів. Другий – це ідентифікація самозаліснених ділянок, включення їх до лісового фонду України. Цих ділянок в кожній області є дуже багато. І вони до цього часу не обліковані. На нашу думку, це додаткова можливість збільшити лісистість областей, які входять до зони діяльності Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства. Ми повинні їх ідентифікувати і визнати самозалісненими. Ця робота вже проводиться. Але для цього маємо виробити спільний алгоритм дій.
За підсумками наради перший заступник начальника ОВА Павло Конопко дав доручення сформувати алгоритм дій з виявлення самозаліснених земельних ділянок та підготувати чіткі роз’яснення для територіальних громад для ідентифікації таких ділянок.
Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства