Сьогодні - Всесвітній день екологічної освіти

personАвтор:  пресслужба
access_time26.01.2024 10:10 categoryЗагальні новини
The World´s Environmental Education Day відзначається щороку 26 січня. Започаткований в 1972 році Декларацією Конференції ООН з навколишнього середовища. Нею було визначено потребу у формуванні загальних принципів, які сприяли б збереженню та покращенню навколишнього середовища.
Важливим аспектом у вирішенні проблеми збереження природних ресурсів є освіта людей в у сфері охорони довкілля та екологічне виховання населення. На сьогодні екологічна освіта в світі вважається пріоритетним напрямом навчання і виховання учнів загальноосвітніх шкіл. Метою даної дисципліни є вивчення соціального аспекту екологічних проблем та формування знань, навичок і мотивації, які потрібні для розв'язання екологічних проблем та їх запобіганню.
Працівники Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства (ЦЗ МРУ ЛМГ), філій ДП «Ліси України» мають багатий досвід роботи з підростаючим поколінням, жителями Вінниччини, Кіровоградщини, Черкащини в питаннях екологічного виховання.
На базі філій ДП «Ліси України» працюють учнівські лісництва. Функціонує розширена мережа лісівничих еколого-просвітницьких центрів. Регулярними є виступи лісівників на ТБ, радіо, в друкованих ЗМІ. Багатим джерелом інформації з екологічних питань є сайти, сторінки на ФБ, Міндовкілля, Держлісагентства, ЦЗ МРУ ЛМГ.
Як і завжди, в цей день закликаємо кожного пам’ятати, що природа – наш рідний дім, та своїми діями сприяти збереженню довкілля. Адже запорукою здорового та успішного людства є розуміння принципів охорони природи та раціонального використання природних ресурсів.
Пам’ятайте, що ліс благотворно впливає на психіку та нервову систему людини. Зелень, шелест листя, спів птахів, своєрідний аромат і шум лісу, чисте вологе повітря та лісова тиша - все це створює спокій, бадьорий і життєрадісний настрій, підвищує працездатність.
Краса лісу глибоко вражає людину і проникає в її серце та душу, доходить до свідомості, відриває від повсякденності, збагачує її духовно, пом'якшує біль і тугу.
Чудова краса лісу захоплює людину в будь-яку пору року. Душа людини, яка перебуває в лісі, наповнюється радістю, світлими почуттями. Вона забуває про життєві негаразди і турботи. Входить людина до лісу закомплексованою, знервованою, а виходить просвітленою, мудрішою і добрішою. Потрібно лише вміти бачити й розуміти красу лісу.
Ліс - це зелений санаторій, чудовий "терапевт", захисник здоров'я людини. Недарма народна мудрість стверджує: "Краще далека дорога в ліс, ніж близька в аптеку". "Зелене царство - кращі ліки".