У Вінницькій ОВА проведено нараду з питання штучного регулювання кількості лисиць

person access_time13.10.2023 15:40 categoryЗагальні новини
Начальник Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Сергій Перов взяв участь у нараді з питання регуляції чисельності червоних лисиць, яку 11 жовтня провів начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов.
На нараді були присутні керівники Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, начальники районних військових адміністрацій, представники органів, відповідальних за лісову і мисливську галузі.
Сергій Борзов відмітив, що в зв'язку з воєнним станом та забороною полювання в області збільшилася популяція червоних лисиць, почастішали випадки захворювання тварин на сказ. Лисиці вже заходять на подвір’я людей і становлять загрозу для мешканців.
У 2022 році на Вінниччині зафіксовано 2,5 тисячі звернень через укуси тварин зі сказом. У 2023 році лише за 9 місяців зареєстровано 2800 таких звернень. На жаль, останній випадок захворювання, що трапився у Могилів-Подільському районі, мав летальний результат – від сказу померла людина.
Прийнято рішення про створення бригад для відстрілу лисиці червоної на території Вінниччини, за винятком земель лісового фонду.
Добутих тварин направлятимуть до місцевих установ ветеринарної медицини для дослідження на сказ.
Контролюватимуть діяльність бригад представники поліції, районних військових адміністрацій, Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, фахівці ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області.
Також буде посилено контроль за імунізацією собак та котів в усіх населених пунктах області.
Начальник Вінницької ОВА нагадав, що в умовах воєнного стану громадянам заборонено відвідувати ліси та мисливські господарства! «Завдання визначені. Працюємо» - підкреслив Сергій Борзов.
Закликаємо жителів області бути обережними!