Вінницькі, кіровоградські, черкаські лісівники – на старті весняної лісокультурної кампанії!

personАвтор:  пресслужба
access_time05.01.2024 16:45 categoryЗагальні новини

 

Головне завдання лісівників – створення якісних лісів майбутнього. Створення лісових культур проводиться з дотриманням вимог «Типів лісових культур для зон Полісся та Лісостепу».

Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства у 2023 році детально розглянуло і затвердило по кожній філії ДП «Ліси України» та інших лісокористувачах зведені відомості проектів створення лісових культур. Затвердження проектів - важливий етап підготовки до весняної та осінньої лісокультурних кампаній.  До кінця січня будуть затверджені зведені відомості проектів створення лісових культур на 2024 рік. Завдання філій та інших лісокористувачів - в найкоротші терміни провести весняні лісокультурні роботи!

На підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління Держлісагентства, в зоні діяльності Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства у 2023 році лісовідновлення склало 2350,2 га, лісорозведення – 336,3 га, природне поновлення – 221 га, створення плантацій новорічних ялинок – 33,4 га. Разом всього – 2940,9 га.

Підприємства, установи та організації, власники лісів, що не належать до сфери управління Держлісагентства, у 2023 році відновили 433 га лісів, забезпечили природне поновлення лісів на площі 92,8 га.

Лісорозведення, лісовідновлення, природне поновлення, створення новорічних плантацій у всіх лісокористувачів ЦЗ МРУ ЛМГ у 2023 році склало разом 3467,7 га.

Найважливішим питанням останніх років є формування біологічно стійких високопродуктивних насаджень. Через масове всихання чистих одновікових лісових насаджень все більшої актуальності набуває створення мішаних, різновікових, стійких до негативних факторів, насаджень.

Головними породами при створенні лісових культур є традиційні для Вінниччини, Кіровоградщини, Черкащини дуб звичайний та сосна звичайна.

Лісівники при створенні мішаних лісових насаджень до їхнього складу вводять другорядні і супутні деревні породи: березу, липу, ясен звичайний, клен гостролистий, горіх чорний, черешню звичайну, грушу звичайну, береку лікарську, гікорі білий, гікорі гіркий, модрину європейську, дугласію.

Чітке дотримання  технологій дає можливість створювати біологічно стійкі, високопродуктивні лісові деревостани.

Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства